9 maj 2013

Oto polska doktor House!


Ośrodek Chorób Rzadkich, to jedyna placówka w Polsce, gdzie pacjenci, którzy borykają się z nieznaną lekarzom chorobą będą mogli uzyskać fachową pomoc. Najlepsi lekarze ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, niczym słynny filmowy dr House rozwikłają zagadkę i skierują go na odpowiednie leczenie. Nasz sposób leczenia to powrót do korzeni medycyny. Będą konsylia lekarskie, które pozwolą w sposób całościowy spojrzeć na chorego. Pacjent będzie badany i obserwowany podczas wizyt w Ośrodku Chorób Rzadkich. Zostanie ustalona jasna ścieżka dla pacjenta, żeby sam nie szukał – mówi z dumą dr med. Magdalena Strach. Krakowski ośrodek pomoże w rozwikłaniu najbardziej tajemniczych problemów zdrowotnych. Konsylium lekarskie złożone z najlepszych specjalistów oceni, na co cierpi pacjent. Kto może skorzystać z pomocy wybitnych krakowskich specjalistów ze Szpitala Uniwersyteckiego?  Osoby dorosłe z całej Polski cierpiące na nietypowe objawy takie jak gorączki nieznanego pochodzenia czy nietypowe dolegliwości neurologiczne. Oraz inne nietypowe choroby:  fenyloketonuria, mukowiscydoza, cukrzyca typu MODY, choroba Gauchera czy Fabry'ego, zespół Marfana. Jak się zapisać? Wystarczy mieć skierowanie, najlepiej od lekarza specjalisty i zadzwonić pod numer 12 424 88 21.

Źródło: Internet; Fakt.pl > Wydarzenia > Polska › 2.03.2013

4 komentarze:

  1. Prawie, prawie.
    Kraków nie działa.
    Wręcz żenada ten Kraków...zebry faktycznie jeżdżą do prof Haus, ale do Bydgoszczy.
    To ona jako jedna z 2 diagnozuje EDS.

    OdpowiedzUsuń
  2. Rzadkie choroby są najgorsze. Ciężko je wykryć, leczyć, czasem nie ma nawet na nie leków. Jest grupa leków sierocych, ale nie są na każde rzadkie schorzenie.

    OdpowiedzUsuń
  3. Myślę, że specjalistów od rzadkich chorób brakuje. Niestety, to chyba najtrudniejsze choroby. Ciężko je zdiagnozować, to chyba najgorszy etap. Najpierw szuka się znanych chorób, a dopiero potem rzadko występujących.

    OdpowiedzUsuń
  4. Na niektóre sieroce choroby pomocny może być CBD, szczególnie w leczeniu ciężkich padaczek u dzieci. Niedawno FDA dopuściła jeden taki lek do leczenia zespołu Dravet. Mam nadzieję, że wprowadzenie tego leku pomoże dzieciom chorym na ten zespół.

    OdpowiedzUsuń